Üniversitemizin 30. Yılını Kutluyoruz

Küçült Yazı Tipi BüyütÜniversitemizin 30. yılını Ekim ayında konuklarımız, mezunlarımız, öğrencilerimiz ve personellerimiz ile birlikte çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Kökleri 1924 senesinde atılan Yüksek Ma'adin Mühendis-i Mekteb-i Alisi'ne dayanan, 1992 senesinde Zonguldak Karaelmas Üniversitesi adıyla kurulan, 2018 yılına gelindiğinde ise Zonguldak Bülent Ecevit adını alan Üniversitemiz bu sene 30. Yıl dönümünü kutluyor. Mezunlar buluşması, sinevizyon gösterisi, müzik dinletisi, görevi başında vefat eden öğretim elemanları için Kur’an tilaveti ve fidan dikimi gibi çeşitli etkinliklerin planlandığı 30. yıl kutlamalarına tüm birimlerin mezunları ve öğrencileri bekleniyor.
Mezunlar Buluşması 15-16 Ekim'de
Kuruluşundan bu yana 87 bin 542 mezun veren Üniversitemizdeki 30. Yıl etkinliklerine katılması beklenen mezunlarımızın 15 Ekim Cumartesi günü kendi fakülte ve yüksekokullarında düzenlenecek olan etkinliklere katılması, 16 Ekim Pazar günü ise Farabi kampüsündeki ortak etkinlikte bir araya gelmesi planlanıyor. Çok sayıda etkinlik ve yoğun bir katılımla oldukça renkli geçmesi beklenen Üniversitemizin 30. yıl kutlamalarına katılmak isteyen mezunlarımızın kendi birimlerine telefon ya da mail yoluyla ismini bildirmesi gerekmektedir.
Etkinliklere ait programın ayrıntıları ilerleyen günlerde Üniversitemiz web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.


Yayınlanma Tarihi : 22.09.2022